Nowe, jeszcze mniejsze pompy ciepła typu monoblok od Panasonic

Dodano 10.10.2018

Firma Panasonic opracowała nowe jednostki Aquarea typu monoblok przeznaczone dla domów jednorodzinnych oraz niewielkich obiektów komercyjnych. Modele te - od 5 do 9 kW - wchodzą w skład linii Aquarea High Performance generacji H. Wyróżniają je wysokie wskaźniki efektywności energetycznej, a także kompaktowa obudowa umożliwiająca prostszą i szybszą instalację. 

Linia urządzeń typu monoblok została zmodernizowana w celu zapewnienia jeszcze większej efektywności energetycznej i ograniczenia wydatków na ogrzewanie. Modele wchodzące w skład linii Aquarea High Performance generacji H oferują najwyższe do tej pory wskaźniki COP i EER. Przykładowo model 5 kW charakteryzuje się współczynnikiem COP równym 5,05 (przy temperaturze przepływu 35°C) lub wskaźnikami COP 3,5 i EER 3,38 (przy temperaturze przepływu 55°C).

Nowa generacja H urządzeń Aquarea High Performance obejmuje trzy jednostki 5 kW, 7 kW i 9 kW. Dzięki mniejszym rozmiarom pozwalają one na szybszą i bardziej elastyczną instalację. Ponadto termostat lub sterownik można umieścić w odległości do 50 m od urządzenia, co znacznie ułatwia zarządzanie jego pracą, szczególnie gdy jest ono zainstalowane np. w piwnicy.

Również konserwacja nowych pomp Aquarea jest teraz prostsza dzięki przyjaznej w obsłudze konstrukcji jednostki. Wszystkie przyłącza bowiem, w tym zawór odpowietrzający, zawór bezpieczeństwa, filtr i płytka sterująca, znajdują się z przodu urządzenia, co zapewnia do nich łatwy dostęp i przyczynia się do skrócenia czasu i kosztów konserwacji.

Jednostki monoblok generacji H mogą być podłączone do systemu sterowania Aquarea Smart Cloud za pośrednictwem kabla Ethernet lub Wi-Fi. Narzędzie to oferuje szeroki zakres opcji sterowania zarówno użytkownikom, jak i instalatorom. Pozwala z dowolnego miejsca na świecie za pomocą komputera, smartfona lub tabletu zarządzać wszystkimi funkcjami związanymi z ogrzewaniem i CWU, dostosować temperaturę, monitorować zużycie energii lub ustawić tygodniowy tryb pracy. Ponadto Aquarea Smart Cloud dostarcza powiadomienia o usterkach, ostrzeżenia o możliwej awarii, a specjalistom umożliwia zdalne serwisowanie urządzeń.

KONTAKT

784 680 338

biuro@art-klima.pl

www.art-klima.pl

ADRES

ul. Kolejowa 21

05-092 Łomianki

DZIAŁ PROJEKTOWY

projekt@art-klima.pl

  tel: 22 243 52 47

tel: 602 535 570

 

DZIAŁ HANDLOWY

biuro@art-klima.pl

tel: 22 243 52 47

tel: 784 680 338

 

DZIAŁ TECHNICZNY

biuro@art-klima.pl

tel: 22 243 52 48

tel: 881 947 455

 

DZIAŁ SERWISU

serwis@art-klima.pl

tel: 22 243 52 48

tel: 604 197 998

 

ODWIEDŹ RÓWNIEŻ NASZE INNE STRONY WWW

www.art-klima.pl                      - nasza główna strona

www.ghp-panasonic.pl            - strona poświęcona produktom przemysłowym takim jak gazowe pompy ciepła

www.chillery-adsorpcyjne.pl    - strona poświęcona technologii adsorpcji polegającej na zamianie ciepła odpadowego w chłód

 

ART-KLIMA Bieńkowski Sroczyński Sp. Jawna  - Dystrybutor oraz fabryczny serwis pomp ciepła firrmy Panasonic