Nowe pompy ciepła Panasonic All-in-One generacji H

Dodano 2.10.2018

Panasonic poszerzył ofertę pomp ciepła powietrze-woda o nowe modele Aquarea All-in-One. Jednostki zostały zaprojektowane z myślą o domach energooszczędnych, są dostępne w wariantach od 3 kW do 16 kW. Jedną z nowości w ramach generacji H jest wbudowany zestaw dwustrefowy, dzięki któremu urządzenie może zapewnić ogrzewanie grzejnikowe i podłogowe jednocześnie.

Aquarea All-In-One to unikalne rozwiązanie do ogrzewania domu i produkcji c.w.u., integrujące w jednej obudowie moduł Hydrokit i 200-litrowy zasobnik ze stali nierdzewnej. Dzięki temu nie wymaga wykorzystania zbiornika buforowego, aby stale zapewniać minimalną objętość ciepłej wody w systemie grzewczym. Pompa zachowuje przy tym wysoką wydajność nawet przy temperaturach zewnętrznych rzędu -15 ° C.

Nowe jednostki All-in-One dostępne są w ramach serii T-CAP lub High Performance. Ta pierwsza pozwala utrzymać znamionową wydajność grzewczą nawet w temperaturach rzędu -20°C bez konieczności wspomagania grzałką elektryczną. Z kolei nowością w modelach All-in-One High Performance jest wbudowany zestaw dwustrefowy, dzięki któremu urządzenie zapewnia ogrzewanie grzejnikowe i podłogowe jednocześnie, przy czym dla obu możliwe są dwie różne nastawy temperatury wody grzewczej.

Istotną zaletą jednostek All-in-One jest ich zwarta obudowa umożliwiająca instalację w ograniczonej przestrzeni. Dzięki temu oraz nowoczesnemu wzornictwu mogą być one z powodzeniem zainstalowane w kuchni, łazience czy garażu. Ponadto konstrukcja urządzenia eliminuje wiele problemów związanych z montażem. Fabrycznie zamontowane orurowanie skraca czas instalacji o połowę, a dzięki umieszczeniu przyłączy w dolnej części, instalator ma do nich swobodny dostęp.

Linia Aquarea All-in-One generacji H obejmuje jednostki o mocy 3 kW, 5 kW, 7 kW, 9 kW, 12 kW i 16 kW. Modele 3 kW i 5 kW osiągają najwyższą klasę efektywności energetycznej A+++ (zgodnie z rozporządzeniem ErP, które wejdzie w życie w sierpniu 2019 r.) i charakteryzują się doskonałym współczynnikiem COP równym 5 (dla mocy 3 kW). Pozostałe jednostki także osiągają wysoką klasę energetyczną A++, co oznacza, że doskonale sprawdzą się w chłodnym klimacie.

Wszystkie urządzenia generacji H wyposażone są w nowy sterownik indywidualny z podświetlanym wyświetlaczem o przekątnej 3,5 cala. Zapewnia on łatwą obsługę jednostki oraz menu w 10 językach, w tym polskim. Co ważne, panel wraz ze zintegrowanym czujnikiem temperatury można odłączyć od urządzenia i zamontować w dowolnym pomieszczeniu w odległości do 50 m od jednostki wewnętrznej, tak by służył jako termostat pokojowy. Ponadto jest on zintegrowany z funkcją Aquarea Smart Cloud, która umożliwia kontrolowanie pracy pompy ciepła Panasonic z dowolnego miejsca na świecie za pomocą smartfonu, tabletu bądź komputera.

System Smart Cloud zapewnia dostęp m.in. do takich parametrów, jak temperatura pomieszczenia, współczynnik COP oraz zużycie energii w skali dnia, tygodnia i roku. Do jego podstawowych funkcji należą także automatyczne przełączanie trybów ogrzewania i chłodzenia oraz regulacja wydajności ze względu na temperaturę panującą w pomieszczeniu.

KONTAKT

784 680 338

biuro@art-klima.pl

www.art-klima.pl

ADRES

ul. Kolejowa 21

05-092 Łomianki

DZIAŁ PROJEKTOWY

projekt@art-klima.pl

  tel: 22 243 52 47

tel: 602 535 570

 

DZIAŁ HANDLOWY

biuro@art-klima.pl

tel: 22 243 52 47

tel: 784 680 338

 

DZIAŁ TECHNICZNY

biuro@art-klima.pl

tel: 22 243 52 48

tel: 881 947 455

 

DZIAŁ SERWISU

serwis@art-klima.pl

tel: 22 243 52 48

tel: 604 197 998

 

ODWIEDŹ RÓWNIEŻ NASZE INNE STRONY WWW

www.art-klima.pl                      - nasza główna strona

www.ghp-panasonic.pl            - strona poświęcona produktom przemysłowym takim jak gazowe pompy ciepła

www.chillery-adsorpcyjne.pl    - strona poświęcona technologii adsorpcji polegającej na zamianie ciepła odpadowego w chłód

 

ART-KLIMA Bieńkowski Sroczyński Sp. Jawna  - Dystrybutor oraz fabryczny serwis pomp ciepła firrmy Panasonic